قرار است در 20 جولای(29 تیر) 3 فضانورد به همراه موسس شرکت فضایی بلواوریجین، جف بزوس راهی فضا شوند. یکی از نکات قابل توجه و جالب در این پرواز اما اختلاف سنی دو فضانورد این موشک است؛ چیزی معادل 64 سال!

یکی از این افراد، "وَلی فانگ" خلبان زن 82 ساله آمریکاییست که در دهه 1980 در پروژه‌های ناسا مشغول به فعالیت بوده است. "اولیور دیمن" جوان هلندی اما تنها 18 سال سن دارد و قرار است در پاییز امسال در رشته فیزیک مشغول به تحصیل شود.

به طور کلی فضانوردان باید سالها تمرینات سخت و حساب شده ای را انجام دهند. پس از این، آنها در بین سنین 30 تا 60 به فضا خواهند رفت. این موضوع البته تاکنون برای پروازهای غیرتجاری بوده است. انتظار میرود با توریستی شدن اینگونه سفرهای خصوصی و تجاری، حتی این رکورد ها نیز شکسته شوند؛ هرچند که روند تایید صلاحیت آمادگی افراد برای پرواز چندان تغیری نخواهد کرد.

از همان ابتدا، قرار بود این فضاپیما 4 سرنشین داشته باشد؛ جف بزوس و برادرش مارک به همراه دو شخص دیگر. صندلی سوم را فانگ به واسطه دعوت شخص جف پر کرد و یک صندلی دیگر ماند که قرار شد آن‌را به حراج بگذارند. طی این حراجی، شخصی ناشناس با پرداخت 28 میلیون دلار برنده شده اما به علت تداخل برنامه‌های زمان بندی، وی بلیت خود را لغو کرد.

بدین ترتیب بود که راه برای اولیور دیمن باز شد و با پیشنهاد مبلغ نامشخصی از طرف پدر وی به شرکت، او توانست صندلی چهارم را ببرد. به گفته خود اولیور، او رویای فضانوردی را از 4 سالگی داشته است.

این پرواز هیجان انگیز قرار است 29 تیر و ساعت 17.30 به وقت ایران از سایت فضایی تگزاس صورت گیرد.