جلسه نهم انگاریوم

جلسه نهم انگاریوم

به نام خدا

نهمین جلسه انگاریوم با موضوع نرم افزار افلاکنما و چالش های آن ژنجشنبه 15 بهمن 94 ساعت 12 در مرکز رشد فناوری دانشگاه فردوسی ساختمان شماره 4 برگزارخواهد شد.

مهمان این جلسه مدیریت محترم شرکت های داخل و خارج مرکز رشد می باشند که در حوزه های پردازش تصویر و برنامه نویسی فعالیت می کنند.

به امید دیدار شما در این جلسه 

جلسه دهم انگاریوم

جلسه دهم انگاریوم

جلسه دهم انگاریوم با موضوع امنیت درافلاکنما روز 29 بهمن 94 در محل اتاق جلسات ساختمان شماره 4 مرکزرشد فناوری دانشگاه فردوسی برگزار می گردد. این مرکز در پردیس دانشگاه و کنار درب شرقی قرار گرفته است.

از جمله مهمانان این جلسه جناب آقای قاسم زاده معاون محترم حراست دانشگاه می باشند.

به امید دیدار شما عزیزان و علاقه مندان در این جلسه 

  • افلاکنما،
    محلی برای خلاقیت، یادگیری و پژوهش

بیشتر در مورد افلاکنمای دانشگاه فردوسی بدانید!


چیست این سقف بلند بسیار رنگ...
با حضور در افلاکنما، دانش آموزان در مورد یاد میگیرند.

افلاکنما یک سالن نمایش 360 درجه برای نمایش یک شبیه سازی واقعی از آسمان بالای سر ماست. افلاکنما این قدرت را به معلمان و دانش آموزان میدهد تا مفاهیمی که تا کنون بصورت محدود در کلاس های درس داشته اند را بصورت فراگیر و همه جانبه در افلاکنما تجربه کنند. گرچه که نام افلاکنما بیشتر نمایانگر مفاهیم نجومی و آسمانی است، اما در حقیقت یک سینمای خاص برای نمایش فیلم ها، انیمیشن ها و محتویاتی است که به جای نمایش در پرده ی تخت سینمایی، نیاز به نمایش در پرده های کروی دارند. این مفاهیم میتوانند شامل تجربه ی حضور در جنگل، سفر به اعماق یک سلول یا موجود زنده، تور مجازی فضا های تاریخی و ... باشند. در افلاکنما تصویر بصورت یک پارچه درپنج جهت بیننده نمایش داده میشود، لذا افلاکنما بهترین بستر برای نمایش فیلم هایی است که در یک لحظه نیاز به نمایش اتفاق ها و رویداد های مختلف در تمام جهات بیننده دارند.