پشتیبانی و ارتباط

شما عزیزان میتوانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید:

 

رزرواسیون:

(شنبه تا 5 شنبه ساعت 8 الی 16)

051-8800004

051-38800465-6

 

پشتیبانی:

051-38800466

09916426962 

 

 

 

جلسات انگاریوم

جلسات انگاریوم

این جلسات هفتگی که هر پنجشنبه در مکان ساختمان شماره 4 مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود با هدف آشنایی عموم با انگاریوم و همچنین مشارکت و ایده پردازی در انگاریوم دانشگاه فردوسی تشکیل شده است. هر جلسه ضمن معرفی مختصر پروژه و ارایه گزارشی مختصر از اقدامات صورت گرفته یک نفر از گروه کاری سمیناری 20 دقیقه ای درباره یکی از مسائل انگاریوم ارائه می دهد. پس از آن افراد حاضر در جلسه اقدام به بحث و تبادل نظر درباره موضوع کلی سمینار می نمایند.

 زمان رسمی جلسه 12 تا 13 روز پنجشنبه است و ورود برای کلیه علاقه مندان آزاد و رایگان می باشد.

ماموریت ما

ماموریت ما

هدف ما از احداث مجموعه انگاریوم در دانشگاه فردوسی توسعه فناوری تصویرسازی و همچنین فرهنگ سازی این رسانه علمی جدید در کشور می باشد.

ما اعتقاد داریم که با امکانات آموزشی و ترویجی که انگاریوم بوجود می آورد می توان برای ایجاد انگیزه در نسل آینده استفاده نمود و رغبت ایشان را به فراگیری دانش افزایش داد. ما وظیفه خود می دانیم تا با همه امکانات فضاهایی چون موزه های علم و آسمان نما را در ایران بومی سازی نماییم و با اقدامات زیرساختی دسترسی عمومی را به اینگونه اماکن افزایش دهیم.

یکی از راهکارهای اصلی ما اطلاع رسانی و دادن مشاوره های همه جانبه به کلیه نهاد های ترویج علمی کشور می باشد. ما از دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یک دانشگاه پیشرو در ایران آغاز نمودیم. امیدواریم که بتوانیم سهم کوچکی در فرایند ترویج علم و جنبش نرم افزاری در کشور ایفا نماییم.

انگاریوم چیست؟

انگاریوم چیست؟

انگاریوم یک سفینه است. در جایی که می نشیند یک پایگاه می سازد تا به وسیله جدیدترین فناوری های تصویر سازی مراجعه کننده را در سفری علمی سهیم کند، لذت کشف را به او می چشاند و در نهایت او را عضوی از جامعه دوستداران دانش می نماید.

انگاریوم پایگاه ترویج علم است. به صورت تخصصی برای دانشگاهیان و به صورت عمومی برای دانش آموزان. یک موزه کوچک در گرد آن، کلاس درسی شیشه ای و یک سالن افلاکنما با تجهیزاتی پیشرفته در آن وجود دارد. فناوری تصویرسازی این افلاکنما به صورت بومی و به وسیله گروه سازنده این افلاک نما انجام شده است و می توان مجموعه انگاریوم را اولین افلاکنمای بزرگ بومی ایران دانست.

این مجموعه گنجایش پذیرش بیش از 180.000 بازدیدکننده (دانش آموز و دانشجو) را در طی سال دارد.

هدف آن ایجاد پایگاه ترویج علم برای عموم مردم و همچنین آزمایشگاهی برای توسعه فناوری های مربوط به تصویر سازی کروی در ایران است.

  • افلاکنما،
    محلی برای خلاقیت، یادگیری و پژوهش

بیشتر در مورد افلاکنمای دانشگاه فردوسی بدانید!


چیست این سقف بلند بسیار رنگ...
با حضور در افلاکنما، دانش آموزان در مورد یاد میگیرند.

افلاکنما یک سالن نمایش 360 درجه برای نمایش یک شبیه سازی واقعی از آسمان بالای سر ماست. افلاکنما این قدرت را به معلمان و دانش آموزان میدهد تا مفاهیمی که تا کنون بصورت محدود در کلاس های درس داشته اند را بصورت فراگیر و همه جانبه در افلاکنما تجربه کنند. گرچه که نام افلاکنما بیشتر نمایانگر مفاهیم نجومی و آسمانی است، اما در حقیقت یک سینمای خاص برای نمایش فیلم ها، انیمیشن ها و محتویاتی است که به جای نمایش در پرده ی تخت سینمایی، نیاز به نمایش در پرده های کروی دارند. این مفاهیم میتوانند شامل تجربه ی حضور در جنگل، سفر به اعماق یک سلول یا موجود زنده، تور مجازی فضا های تاریخی و ... باشند. در افلاکنما تصویر بصورت یک پارچه درپنج جهت بیننده نمایش داده میشود، لذا افلاکنما بهترین بستر برای نمایش فیلم هایی است که در یک لحظه نیاز به نمایش اتفاق ها و رویداد های مختلف در تمام جهات بیننده دارند.